blankBAŞKAN AVCI “BİR GENÇLİK” PROGRAMINA KONUK OLDU

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, TÜGVA(Türkiye Gençlik Vakfı) Altıeylül Temsilciliği’nin düzenlemiş olduğu Instagram canlı yayınına katıldı. “Bir Gençlik” isimli programın ilk konuğu olan Başkan Avcı, Atakan Alan isimli genç ile Altıeylül’e dair sohbet etti. Hoş bir sohbet gerçekleştiren ikili, canlı yayına başlamadan önce Necip Fazıl Kısakürek’i şiirleri ile andı.
 
“GENÇLİĞE YAPILAN YATIRIM, GELECEĞE YAPILAN YATIRIMDIR”
 
Gençlere yönelik olan Millet Kıraathaneleri’ni ve yine gençlere yönelik olan farklı projeleri arttıracaklarını söyleyen Başkan Avcı, buna yönelik olarak Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nü kurduklarını; pandemi süreci bittiğinde de çalışmalarını yoğunlaştıracaklarını dile getirdi. Daha önceden Kültür Müdürlüğü’ne bağlı olan Millet Kıraathaneleri’ni, Gençlik Spor Müdürlüğü bünyesine bağlamış olduklarını söyleyen Başkan Avcı “Bundan sonra hem kütüphanelerimizin işletmesini hem de farklı etkinlikleri Gençlik Spor Müdürlüğü kanalıyla gerçekleştirmiş olacağız” dedi. Gençlere verdiği değeri her yerde dile getiren Başkan Avcı “Gençliğe yapılan yatırım, geleceğe yapılan yatırımdır. Gençlerimize yatırım yapmak konusunda elimizden geleni sarf ediyoruz.” dedi. Önümüzdeki günlerde Altıeylül Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte Altıeylül Ortaokul Konseyi, Altıeylül Lise Konseyi ve Altıeylül Üniversite konseyi; Çocuk Kulüpleri ve Gençlik Kulüpleri oluşturulması planlanıyor.  Ayrıca önümüzdeki süreçte Başkan Avcı, ALGEM’in projeleri arasında yer alan “Hayallerime Işık Ol” ile gençlerle ve çocuklarla daha çok ilgilenmeyi düşündüklerini söyledi. ALGEM’in kadınlara verilen meslek edindirme kursları, ihtiyaç sahibi çocuklara ve gençlere sunulan destekler ve geriye kalan tüm faaliyetleri ile yeni hizmet binasına geçtiğince daha kapsamlı çalışacağını belirten Başkan Avcı “ALGEM, Altıeylül İlçesi sınırlarında derdim var diyene koşturacak… Benim derdim var diyen herkesin yanında olmaya gayret ediyoruz. Özellikle öksüz ve yetim çocukların doğum gününde onları yalnız bırakmıyoruz. Çocuklarımızın ihtiyaçlarını ve taleplerini yerine getirmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
 
 “BİZ DE ÖĞRENCİ OLDUK”
 
Son olarak genç izleyicilere seslenen Başkan Avcı “Öğrenci olmak zordur. Ders çalışmak zordur. Derse konsantre olmak, ödevleri yapmak kolay değildir. Biz de öğrenci olduk. Bu süreci hep birlikte geçirdik. Gençlerimiz ders çalışma konusunda yaşadıkları zorluklara boyun bükerek pes etmesinler. Hadis-i Şerif var.  Dünya âhiretin tarlasıdır… Dünyada çalışırsanız âhirette bunun karşılığını görürsünüz. Gençliğinizde neyi ekerseniz, hayatınızın geri kalan kısmında da o nimetleri yiyorsunuz. Gençlerimiz kendilerini kültürel açıdan iyi yetiştirsinler. Çünkü yetişmiş gençlere ihtiyacımız var. Gençlerimiz nasıl bir ecdadın nesli olduğunu da hiçbir zaman unutmasın. Bizim gençlerimiz kendilerine güvenmeli; özgüveni yüksek olmalı. Gençlerimizin hayalleri olsun; idealleri olsun;  amaçları olsun… İnşallah o hayalleri, idealleri ve amaçları konusunda da bir ağabeyleri olarak; bir belediye başkanı olarak her zaman yanlarında olduğumu da bilsinler istiyorum” dedi.